نیازی به توضیح نیست که انجام و ارائه درست پایان نامه در روند تحصیلی شما چه اهمیتی دارد. به طوری که اخذ مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد و نیز دکتری، در پیدا کردن موقعیت‌های شغلی حرفه‌ای تاثیر به سزایی دارد. حتما می‌دانید که ارائه پایان نامه حسابداری در مقاطع ارشد و دکتری به منزله این است که درس شما در در این مقاطع تحصیلی به پایان رسیده و اکنون باید برای دریافت مدارج بالاتر تلاش کنید. این روزها مشاغل فعال در جامعه دارای ارکان مختلفی هستند که حسابداری و حسابرسی دو مورد از این ارکان مهم هستند. در ادامه درباره اصول انجام پایان نامه حسابداری (تمام گرایشها) برای شما صحبت خواهیم کرد.

مؤسسه پایان‌نامه کار با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه انجام و نگارش انواع پایان‌نامه، پروپوزال و مقاله رشته حسابداری همواره در تلاش هست تا بتواند رضایت جامعه علمی را جذب نماید. شما می توانید تمام امور انجام پایان نامه ارشد در تمامی رشته ها و گرایش ها، انجام پایان نامه دکتری، انجام پروپوزال ، انجام مقاله، انجام پروژه spss، انجام ترجمه و چاپ کتاپ خود را به موسسه پایان پژوه بسپارید تا مانند صدها دانشجوی دیگر در کل ایران این مراحل را با موفقیت به پایان برسانید.

برای تالیف پایان نامه حسابداری از چه ایده‌هایی استفاده کنم؟

رشته حسابداری از جمله حوزه‌هایی است که موضوعات زیادی در آن برای پایان نامه خود می‌توانید پیدا کنید. به طوری که قادر هستید با توجه به تخصص و یا نیاز خود به انتخاب موضوع بپردازید. به موضوعات زیر و توضیحات آن نگاهی بندازید:

 • تحلیل راه‌های گرفتن گزارش مالی و مدیریت دارایی‌های مالی: می‌توانید در حوزه حسابداری روش‌های مختلف گزارش گیری مالی را بررسی کرده و از بین آن‌ها روشی که نسبت به بقیه بهتر است را انتخاب کنید.
 • نگاهی به عملکرد شرکت‌ها در حوزه مالی: برای اینکار می‌توانید نگاهی به داده‌های مالی شرکت‌ها بندازید. سپس به روش‌های مختلف مانند نسبت‌های مالی و یا جریان وجوه نقد این داده‌ها را تحلیل و بررسی کنید.
 • نگاهی به اثر مالیات و کارکرد شرکت‌ها: امکان اینکه تاثیر مالیات بر عملکرد شرکت‌ها را بررسی کنید به کمک این موضوع فراهم می‌شود. به طوری که به کمک این کار راهکار‌هایی به منظور کاهش نرخ مالیات توصیه کنید.
 • تحلیل رابطه تغییرات نرخ ارز و میزان سود شرکت‌ها: با استفاده از این مقاله می‌توانید راهکار‌هایی به منظور کاهش نرخ ریسک‌پذیری ارزی ارائه کنید.
 • نگاهی به تاثیر تحریم‌ها بر میزان کارکرد شرکت‌های داخلی: به کمک این موضوعات می‌توانید بررسی کنید که تحریم‌های بین المللی روی اقتصاد شرکت‌ها چه تاثیری گذاشته است.

آیا الزاما در مقطع ارشد حسابداری باید پایان نامه ارائه کرد؟

پاسخ این سوال مثبت است. حسابداری هم از آن دسته رشته‌هایی است که دانشجو در آن موظف به ارائه پایان نامه به منظور اتمام تحصیلات ارشد است. موضوعات مختلفی را می‌توانید برای تالیف پایان نامه انتخاب کنید. برای نمونه می‌توان به حسابداری مدیریت، حسابداری بانکی و… اشاره کرد. به منظور تالیف یک پایان نامه کامل می‌توان از روش‌های تحقیقی مختلفی استفاده کرد. حسابرسی مالیات، بودجه ریزی، حسابداری بانکی و… مهم‌ترین موضوعاتی هستند که می‌توانید روی آن‌ها مانور دهید. برای نمونه می‌توانید نرم‌افزار‌های حسابداری را شناسایی و بررسی کنید. سپس موضوع پایان نامه خود را تاثیر آن نرم‌افزار حسابداری روی عملکرد سازمانی انتخاب کنید.

انجام پایان نامه برق ارشد دکتری(قدرت،مخابرات،کنترل)🔍
حتما بخوانید

هزینه انجام پایان نامه حسابداری

نمی‌توان به طور کلی یک قیمت معین را برای انجام پایان نامه حسابداری درنظر گرفت. به طوری که وابسته به فاکتور‌های مختلف این نرخ ممکن است متفاوت باشد. در این قسمت قصد داریم این عوامل را به همراه تاثیری که روی نرخ انجام پایان نامه دارند بررسی کنید. مهم‌ترین این عوامل به شرح زیرند:

 • نخستین فاکتور موضوعی است که برای انتخاب پایان نامه انتخاب می‌کنید. درصورتی که موضوعی را انتخاب کنید که نیاز به تحقیق زیاد دارد، بدیهی است که حق الزحمه بیشتری باید بپردازید. حال تصور کنیبد که پایان نامه نیاز به مطالعه عملی و جمع آوری داده‌ها داشته باشد. بدیهی است که هزینه انجام پایان نامه حسابداری درچنین شرایطی بیشتر باشد.
 • نوع پایان نامه و ساختاری که دارد نیز روی هزینه پایان نامه موثر است. برای نمونه درصورتی که قصد داشته باشید پایان نامه‌ای به شکل رساله بنویسید هزینه آن نسبت به حالتی که قصد داشته باشید به صورت مقاله بنویسید بیشتر خواهد بود.
 • مقطعی که در آن قصد ارائه پایان نامه دارید نیز در تعیین قیمت پایان نامه موثر است. به طوری که پایان نامه ارشد و دکتری هزینه‌های متفاوتی را برای شما می‌تراشند.
 • عوامل جانبی دیگر: مانند هزینه چاپ، هزینه نمایندگی، هزینه‌های مربوط به کتابخانه، هزینه استفاده از رایانه و….

به طور کلی می‌توان ادعا کرد که هزینه قیمت انجام پایان نامه حسابداری به شرایط دانشجو و موضوع پایان نامه بستگی دارد. درصورتی که به دنبال مدیریت هزینه‌های خود هستید، می‌توانید به سراغ منابع رایگان و کتابخانه‌های دیجیتال بروید.

اهمیت دریافت خدمات مشاوره‌ای برای پایان نامه حسابداری

بدیهی است که پایان نامه حسابداری، همانند سایر امور علمی زحمات خود را داشته باشد. به طور کلی می‌توان از حسابداری به عنوان علمی یاد کرد که داده‌های مالی را تجزیه و تحلیل می‌کند. به طوری که بعد از این کار در ساختار‌های منظم و استاندارد آن را در یک گزارش مالی طبقه‌بندی می‌کند. سپس این گزارش دراختیار مدیر شرکت قرار می‌گیرد تا درجریان تمامی داده‌های مالی قرار گیرد. پس تا به اینجا حتما شما هم متوجه شده‌اید که این شغل بسیار ظریف بوده و نیاز به ریزبینی دارد. بنابراین به منظور برخورداری از یک پایان نامه خوب نیاز است که حتما از یک مشاور زبده کمک بگیرید.

انجام پایان نامه مهندسی کامپیوتر ارشد و دکتری 🔍
حتما بخوانید

رشته حسابداری و گرایش‌های آن

سازمان سنجش برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته حسابداری گرایش‌های زیر را مطرح کرده است:

 • حسابداری بخش عمومی
 • حسابرسی
 • حسابداری مدیریت

حال برای انتخاب رشته پایان نامه هریک از موارد فوق باید با گرایش‌های هریک هم آشنا بشوید. در ادامه توضیحات کاملی درباره گرایشات مختلف رشته حسابداری و انتخاب موضوع در آن خواهیم داد.

نگاهی به گرایش حسابداری – حسابداری

از این مورد به عنوان مهم‌ترین گرایش کارشناسی ارشد و دکتری یاد می‌شود. گرایش حسابداری – حسابداری از جمله گرایش‌های پایه و غالب تلقی می‌شود. می‌توانید برای ارائه پایان نامه در این قسمت به سراغ شرکت‌های خصوصی‌سازی و یا اطلاعات بورس بروید. همچنین می‌توانید به سراغ نقش اطلاعات حسابداری در تصمیماتی که مدیران یک سازمان می‌گیرند بروید.

بررسی گرایش حسابرسی

از دیگر موارد پرطرفدار به عنوان گرایش ارشد و دکتری حسابرسی می‌باشد. بعد از اتمام تحصیل در این گرایش هریک از دانشجویان تبدیل به یک متخصص حرفه‌ای می‌شوند. در این صورت می‌توانید در بخش‌های مختلف خصوصی و یا دولتی مشغول به کار بشوید. به علاوه اینکه موسساتی مانند دیوان محاسبات هم ممکن است برای جذب شما تلاش کنند. می‌توانید برای انتخاب موضوع پایان نامه خود به سراغ تاثیر قوانین بر کارکرد حسابرسی داخلی و یا تاثیر فرهنگ دانشگاهی و شغلی بر دیدگاه حسابرسی بروید.

تحلیل گرایش حسابداری مدیریت

این مورد دارای تفاوت قابل توجهی نسبت به گرایش‌های قبلی می‌باشد. این گرایش فعالیتی در زمینه ارائه گزارش مالی شرکت‌ها و موسسات دولتی ندارد. درصورتی که در این رشته فارغ التحصیل بشوید توانایی تصمیم گیری در زمینه مدیریت مالی شرکت‌ها را دارید. مدیریت و مشاوره مالی اصلی‌ترین سوژه‌های کاریابی شما بعد از فارغ التحصیلی در این گرایش هستند. همچین در مسیر مدیریت مالی شرکت‌های مختلف مدیریت ریسک را هم فرا خواهید گرفت.

مهم‌ترین اصول نوشتن پایان نامه حسابداری

برای نوشتن یک پایان نامه بی‌نقص حسابداری چه در مقطع ارشد و چه در مقطع دکتری باید اصول زیر را مورد توجع قرار دهید:

 • انتخاب موضوعی مناسب برای پایان نامه حسابداری
 • موضوعی که برای پایان نامه انتخاب می‌کنید نباید تکراری باشد.

مؤسسه پایان نامه کار با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه انجام و نگارش انواع پایان‌نامه، پروپوزال و مقاله همواره در تلاش هست تا بتواند رضایت جامعه علمی را جذب نماید. شما می توانید تمام امور انجام پایان نامه ارشد در تمامی رشته ها و گرایش ها، انجام پایان نامه دکتری، انجام پروپوزال ، انجام مقاله، انجام پروژه spss، انجام ترجمه و چاپ کتاپ خود را به موسسه پایان نامه کار بسپارید تا مانند صدها دانشجوی دیگر در کل ایران این مراحل را با موفقیت به پایان برسانید، کافیست همین الان با شماره 09194382052 تماس بگیرید و یا در واتساپ یا تلگرام پیام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

مجتبی شمسی پورمشاهده نوشته ها

Avatar for مجتبی شمسی پور

سلام من مجتبی شمسی پور هستم و در زمینه پایان نامه ارشد، رساله دکتری، پروپوزال و مقاله تخصص دارم. مقالات تخصصی من رو می تونید در گوگل و در این سایت دنبال کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *